Přejít k hlavnímu obsahu

Škola on lineStrava czkontakt: 518 366 529
info@zsdubnany.cz

Základní škola Dubňany

Hodonínská 925, 696 03 Dubňany

Chemická olympiáda (2.3.2020)

Také v letošním roce, jsme se zúčastnili 56. ročníku Chemické olympiády. Do školního kola byli vybráni žáci z 9. tříd, které chemie baví a účastnili se také soutěže “Mladý chemik”. Chemická olympiáda se skládá ze studijní, laboratorní části a kontrolního testu. Tématem roku byly SOLI, praktická část byla zaměřena na barevné plamenové a srážecí reakce kovů. Vítězem školního kola se stala Veronika Měchurová, 2. místo – Eliška Skřivánková – obě z 9. A a 3. místo – Adriana Bilíková z 9. B. První dvě postoupili 2. 3. 2020 do okresního kola, které proběhlo na gymnáziu ve Strážnici, kde děvčata řešila teoretické otázky a laboratorní úlohy. Veronika získala pěkné 10. místo, těsně po gymnazistech. Vzhledem k velké obtížnosti chemické olympiády jsme s výsledkem spokojeni a gratulujeme.

Program Globe Ovoce a zelenina do škol Badatele.cz proskoly.cz Bez mámyinterreglesveskoledoucovanilogoopjaklogo2