ZA TUČŇÁKY DO 1. C

Aby žáky výuka bavila, snažíme se zařazovat různé hry, aktivity a zajímavá témata, která nejsou přímo zanesena v našem vzdělávacím plánu. Na nich potom rozvíjíme to, co se děti mají naučit a co si mají osvojit.

Stejně tak tomu bylo v 1.C v rámci integrovaného tematického vyučování zaměřeného na tučňáky. Děti z 1. C se od začátku školního roku zaměřují na poznávání různých zvířat nejen z naší přírody. Navíc roční období vyloženě volá po zimních tématech a tak byli tučňáci velmi vítaným předmětem výuky.

Žáci v rámci vyučovacího dne rozvíjeli porozumění textu a práci s textem, procvičili sčítání i odčítání, dopočítávali, ale také četli, psali, rozvíjeli své výtvarné dovednosti a logické myšlení. A ve všech jejich aktivitách je provázeli tučňáci. Aniž by to děti věděly, během jediného dne zjistily spoustu informací o těchto úžasných živočiších. Přitom spolupracovali, překonávali sami sebe a hlavně se skvěle bavili. Jako důkaz o učení potom společně vytvořili plakát s přehledem informací, které během dne získaly.