Výlet třídy 9. A - Olomouc

Poslední výlet na základní škole, poslední fajn chvíle se spolužáky. K cestování a poznávání si žáci 9. A  sami  vybrali cestu do Olomouce. Jeli jsme vlakem z Hodonína. A tak na nás hned ráno čekal důležitý úkol, dopravit se samostatně a včas na vlakové nádraží, vyzvednout si od paní učitelky jízdenku na vlak a najít to správné nástupiště a vlak do Olomouce. Zvládli jsme to všichni – za pár měsíců  budeme cestovat do škol sami, umíme to J.

V Olomouci jsme se místní hromadnou dopravou dostali k přístavišti, kde nás čekal dvouhodinový interaktivní program při plavbě po řece Moravě. Dozvěděli jsme se něco o historii, architektuře a přírodě v Olomouci. Potom jsme se ve dvou skupinách projeli lodí Marie Terezie, kterou nám pan kapitán dovolil i kormidlovat. Není to nic jednoduchého.

Kolem oběda už jsme nutně potřebovali do města mezi lidi a do fast food restaurací a tak nám nezbylo nic jiného než se spolehnout na google mapy a pěknou pěší túrou proti proudu řeky jsme se po 3 km dostali zpět do centra města a vysněných restaurací a obchodů. Tramvají jsme se pak opět vrátili na hlavní vlakové nádraží a odjeli rychlíkem do Hodonína. Celý den nám přálo počasí, užili jsme si krásný poznávací výlet a svou třídu při poslední společné exkurzi.

Žáci 9. A

Mgr. Jarmila Šabatová