Vánoční besídka

Předvánoční čas ve školní družině byl naplněný aktivitami všeho druhu. Děti si  čas čekání na Vánoce  krátily tvořením z různorodých materiálů. Pod rukama vznikaly vánoční ozdoby, andílci, sněhuláci, vločky. Velkou radost všem udělala sněhová nadílka. Děti si užily hlavně  bobování na kopci u školy, ale také tradiční předvánoční vycházku  do lesa ke krmelci. Cestou za krmením zvířátek je doprovodili dva páni myslivci. Prošly se i Stezkou Zbojníka Ilčíka, která je velmi zaujala. Za nepříznivého počasí jsme využívali Sportcentrum Želva. Chodili jsme hrát kuželky, bowling, ale také se děti, jako každoročně, staly diváky Dubňanské laťky.  Do všech činností se aktivně zapojila i praktikantka Vyšší odborné školy pedagogické Beroun - Anna Kononenková, která s námi strávila jeden z předvánočních týdnů. Velmi děti  zaujala svým zpěvem a hrou na kytaru. Zpívaly se nejen koledy, ale i  písně na přání. Každý den děti plnily rozmanité úkoly, které na ně čekaly v družinovém „Úkolovém adventním kalendáři“. Všechny se těšily na besídku, která proběhla v jednotlivých odděleních v posledním předvánočním týdnu. Společně jsme se naladili na vánoční atmosféru poslechem a zpěvem koled a pochutnali jsme si na vánočním cukroví, které si děti samy přinesly. Některá oddělení si zpestřila vánoční besídku kuželkovým turnajem a bowlingem, při kterém všichni projevili sportovního ducha. Na vánoční prázdniny děti odcházely plné očekávání, co jim Ježíšek nadělí nejen doma, ale hlavně jaké dárky na ně budou čekat, až se po svátcích vrátí zpátky do svých družin.