Úniková hra „Útěk z Bradavic“

V pátek 17.5.2024 přijela do školy pošta. Pošťáci doručili dětem dopis přímo z Bradavic. Každé obdrželo zapečetěnou obálku se svým jménem. Všechny děti potlačily svou zvědavost a neotevřený dopis si pečlivě uschovaly do aktovek. Po otevření nalezly zvací dopis na vyučování a jízdenku do Bradavic. Dne 22. 5 a 23. 5. 2024 pak ve školní družině zažily nezapomenutelný den plný magie a dobrodružství!

Naše úniková hra inspirovaná světem Harryho Pottera se setkala s nadšením dětí z I., III., IV. a V. oddělení. Děti měly možnost přijít v kostýmech svých oblíbených postav z Bradavic, což dodalo celé akci ještě kouzelnější atmosféru.

Hned na začátku hry děti prošly slavnostním rozřazovacím ceremoniálem, kde moudrý klobouk rozhodl, do které koleje budou patřit. Dvě nejslavnější koleje, Zmijozel a Nebelvír, přivítaly nové členy. Každá skupina se vydala na dobrodružnou cestu plnou logických úkolů a magických záhad.

Hlavním úkolem bylo během 20 minut rozluštit čtyřmístnou číselnou kombinaci na zámku a uniknout z místnosti. Děti řešily různé logické úkoly, hledaly indicie a spolupracovaly, aby dosáhly společného cíle. V místnosti se nacházel také tajemný "Mystery box", který bylo možné otevřít pouze zaklínadlem "RIDDIKULUS". Tímto kouzelným slovem děti vysvobodily bubáka, čímž překonaly další překážku na cestě k úspěchu.

Po úspěšném splnění všech úkolů a úniku z místnosti čekala na děti sladká odměna v Gringottově bance. Pro ty, kteří se na uzamčení v únikové místnosti teprve těšily, bylo připraveno mnoho dalších aktivit v tělocvičně, kde si mohly zkrátit čas a užít si další zábavu.

Dětem se akce velice líbila a prokázaly své dovednosti v řešení problémů, smysl pro spolupráci a týmového ducha. Celá úniková hra byla skvělým způsobem, jak strávit odpoledne plné zábavy a magie, a děti si odnesly nezapomenutelné zážitky.

Těšíme se na další magická dobrodružství a děkujeme všem za účast a skvělou náladu, kterou do hry přinesli!