Školní výlet Archeoskanzen Modrá

Na pátek 14. 6. se všichni žáci 3. tříd opravdu těšili. Čekal je výlet do Archeoskanzenu Modrá, kde si prohlédli, jak vypadalo slovanské opevněné hradisko z doby Velké Moravy představující každodenní život lidí v této době. Nejdříve si žáci ze strážních věží prohlédli palisádové opevnění a celý skanzen. Prohlídkou je provázel pan průvodce a program byl opravdu bohatý. Žáci si vyzkoušeli, jak se učilo v 9. století, co v této době lidé jedli, z čeho vyráběli oblečení, naučili se zapalovat oheň pomocí pazourku a sena a ti nejodvážnější si vyzkoušeli střelbu z luku. V areálu se také setkali s volně pobíhajícími zvířaty – prasátky, kozami, ovcemi a oslíkem. Program byl velmi poutavý a žáci odjížděli domů se spoustou zážitků i nových informací.

Program Globe Ovoce a zelenina do škol Badatele.cz proskoly.czlogo krtek interreglesveskoledoucovanilogoopjaklogo2