Projekt VESELÉ ZOUBKY

V březnu se naše 1. třídy zapojil do 14. ročníku preventivního programu „Veselé zoubky“ organizovaného DM drogerií. Děti se společně s Hurvínkem a Máničkou podívaly zoubkům na zoubek. Zjistily, k čemu nám zuby slouží, jak zoubky fungují, jak rostou a mění se, co je to zubní kaz a jak proti němu bojovat.

Preventivní program si kladl za cíl děti informovat a naučit je zásady správné péče o zuby, jak je důležité se správně stravovat, čistit si zuby správným kartáčkem a jak často chodit na preventivní prohlídky.

Našim malým žákům se téma zubů a jejich zdraví velmi líbilo. Měli možnost prohlédnout si i rentgenový snímek zubů, kde bylo vidět jejich umístění v čelisti, rozdílný tvar jednotlivých zubů i viditelné opravy plombou. Na projekt jsme navázali i v dalších předmětech a v pracovních činnostech, si děti vytvořily krásný úsměv bez kazů.

Díky podpoře společnosti DM drogerie kromě výukových materiálů k tomuto tématu děti dostaly jako upomínku pěkné dárečky – samolepku s nápovědou správné techniky čistění zubů do koupelny, kartáček, pastu a mezizubní nit.

Všem dětem přejeme mnoho zdraví a úsměv plný zdravých a silných zoubků.