Projekt „Lidské tělo“

Znalost lidského těla je velmi důležitá. Víte, jak fungují naše smysly a jak vypadá kostra? Na to vše dostali odpověď naši nejmladší školáci ze tříd 1.A a1.B v rámci projektu.

Děti rozdělené do skupin plnily nelehké úkoly na pěti stanovištích. Na lidské smysly byly zaměřeny 3 stanoviště a tak děti ochutnávaly různé potraviny, hrály pexeso pro uši a se zavázanýma očima překonávaly překážkovou dráhu. U dalšího úkolu na ně dohlížel školní model 3D kostry „Eman“, kterou měly sestavit z rozstříhaného materiálu. No a na posledním stanovišti na ně čekaly příšerky, které jim ukázaly, že mají také kosti a chtěly po dětech, aby jejich kosti spočítaly.

Žáčci plnili úkoly s nadšením a zároveň obohatili své poznatky z hodin prvouky o velké množství nových informací.