Olympijský festival Brno - 10.2.2022

Hodiny tělocviku si již od první třídy zpestřují žáci 2. B a 2. C třídy zapojením do projektu SAZKA Olympijský diplom. Pro rozvoj obratnosti, vytrvalosti, ohebnosti atd. jsou připraveny disciplíny, díky kterým se děti zdokonalují ve svých výkonech a můžou si porovnat, se kterým olympijským sportovcem by se mohly srovnávat nebo k jakému sportu mají předpoklady. V rámci konání olympijských her v Pekingu, byla letos vyhlášena soutěž o účast na olympijském festivalu v Brně. Podmínkou bylo splnění zadaných disciplín, odeslání výsledků a zpracování maskota letošních zimních OH dětmi. Všechny podmínky jsme splnili a byli jsme vybrání k VIP účasti na Olympijském festivalu v Brně. Atmosféru olympijského sportování si tak mohly děti užít přímo v centru dění. Vyzkoušely si některé olympijské sporty a setkaly se s olympijskými reprezentanty při předávání medailí za účast. Pro všechny to byl úžasný zážitek.