Noc s Andersenem - čtvrté ročníky

Letošní ročník Noci s Andersenem je za námi a opět jsme si jej řádně užili. Žáci čtvrtých tříd si své spaní ve škole zasloužili splněním čtenářských úkolů během roku. Pro čtvrťáky, kteří mají rádi čtení, čtenářské výzvy, plnění úkolů,  zábavu a společně strávený čas při budování vzájemných vztahů a stmelování kolektivu, byl připravený večer se známou pohádkou H. Ch. Andersena - Ošklivé káčátko.

Děti po přichystání svého místa na spaní, splnily první úkol a rozluštěním šifry zjistily, která pohádka nás bude večerem provázet. Každá skupina dostala část textu a jejich úkolem bylo ji pomocí animace ztvárnit a prezentovat ostatním.

Všem se podařilo splnit úkol s úžasnou mírou kreativity při výrobě scény, pro kterou bylo důležitou součástí především využití čtenářských strategií a výběr toho důležitého z daného úryvku. Vzájemná spolupráce ve skupině, schopnost rozdělit si úkoly, dokončit práci a hlavně závěrečná prezentace výstupu…to vše bylo úspěšně splněno a tak mohla následovat chvilka na čtení, hry, večeři, tolik očekávaná stezka odvahy a promítání filmu.

Čtení by mělo být pro každého spojeno s příjemným pocitem objevování nových příběhů, možností, dobrodružství, někdy i pomoci, relaxem a každý, kdo si takhle dokáže čtení užívat, se může těšit na Noc s Andersenem. Snad dětem nadšení pro čtení vydrží a sejdeme se v hojném počtu i příští rok.