Mikulášská nadílka

Když paní vychovatelky řekly dětem v družinách, že přijde Mikuláš, Anděl a Čert, tak v očích dětí byla vidět současně radost – asi proto, že si říkaly „super, bude nadílka“, ale na některých byl trochu vidět i strach. V duchu si asi některé děti říkaly: “Co když bude mít čert v Knize hříchů i to, že jsem včera hodně zlobil? “ A v pondělí, 4.12.2023, to přišlo: přišel Mikuláš s nadílkou! Někteří hrdinové tvrdili, že se bát nebudou. Ale jak uviděli čerta – „Krampusáka“, smích je přešel a slibovali, že se polepší. Když děti dostaly od Mikuláše nadílku, tak z nich všechen strach opadl a s nadšením si společně i s paní vychovatelkami zazpívaly koledy.