Lyžařský výcvikový kurz 2023

Tak jak je každý rok zvykem, proběhl i tentokrát tradiční "lyžák". Nástup měl být v neděli 8. ledna ale díky oblevě a nedostatku sněhu jsme byli nuceni posunout LVK o měsíc a půl dozadu. Nakonec se to ukázalo jako výborné rozhodnutí, protože od 26.2 do 3.3 bylo na horách nejvíce sněhu. Ubytování jsme měli v penzionu Sokolka v Loučné nad Desnou, kde se o nás opět výborně postarali. Snídaně a večeře byly perfektní. Na lyže jsme vyráželi skibusem vždy ráno a lyžovali celý den. Byli jsme v lyžařském areálu Přemyslov, kde je k dispozici více tratí podle lyžařského umění dětí. V poledne jsme si vždycky odskočili na oběd a po krátkém odpočinku se vrátili na svah. Dětem se lyžování líbilo. I když se zezačátku našlo pár jedinců, kteří na lyžích stáli poprvé, nakonec téměř všichni byli schopni vyjet na vleku nebo na pásu a bezpečně sjet kopec. A to byl hlavní účel kurzu. Po večerech jsme měli přednášky a zábavné hry nebo soutěže. Ve středu jsme navštívili v rámci exkurze přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně. Cestou domů jsme se zastavili nakoupit "Loštickou pochoutku" (tvarůžky), kterou měli v prodejně v různých kombinacích. Všichni jsme dojeli spokojení a těšíme se na další rok a další kurz.