Laskavec 2022

Třetí třídy se, stejně jako v předešlých letech, i letos zapojily do projektu „Jsem laskavec“. Cílem projektu je vzbudit v široké veřejnosti chuť dělat nezištně laskavosti a potěšit své okolí  drobnou laskavostí třeba i jen tak.

Pořadatelé projektu vypisují různé možnosti, jak se zapojit a přispět svou laskavostí dle vlastního výběru. Třeťáci si jako své letošní laskavé skutky vybrali úklid v okolí naší školy a výrobu dárečků na školní jarmark.

Být k sobě laskaví a chovat se k sobě mile, není vždy pro všechny samozřejmostí. Žáci třetích tříd si vyzkoušeli i hodinu o laskavosti s využitím metod kritického myšlení a hodnotovým vzděláváním připravenou právě pořadateli projektu o laskavosti. Taky každý den sledují laskavý kalendář, kde jsou nápady, jak někomu zlepšit den a o svých nezištných laskavých skutcích si povídají a motivují se navzájem se spolužáky při společném sdílení v kruhu.