Hledáme  nejlepšího mladého chemika v ČR - soutěž

Letos jsme se opět zúčastnili 11. ročníku chemické soutěže „ Hledáme  nejlepšího mladého chemika v ČR“.

Soutěž pořádá SPŠCH v Brně a skládá se ze čtyř kol. Do I. školního kola bylo nominováno 11 žáků z devátých tříd. Po vyplnění testu, křížovek a chemických vzorců se ve školním kole umístili:

Na 1. místě Martin Minařík z 9.B, na 2. místě Silvie Kordulová  z 9.A a na 3. místě František Andrle z 9.B.

Všichni 3 postoupili do II. regionálního kola v Brně, kde na SPŠCH opět vypracovali chemický test. Postup byl pouze pro 30 soutěžících, kteří se probojovali do krajského kola. Naše žákyně Silvie Kordulová získala 13. místo a postupovala dále do III. kola.

Ve III. krajském kole museli soutěžící ukázat, že dovedou pracovat i v laboratoři a naše Silvie Kordulová ukázala, že ji chemie baví a nemá problémy vypočítat i složité chemické výpočty.

Pouze pár bodů nás dělilo od postupu do republikového kola, kde postoupilo pouze prvních pět. Silvie Kordulová získala krásné 8. místo. Silvie i Martin Minařík chtějí studovat na SPŠCH v Brně analytickou chemii.