Přejít k hlavnímu obsahu

Škola on lineStrava czkontakt: 518 366 529
info@zsdubnany.cz

Základní škola Dubňany

Hodonínská 925, 696 03 Dubňany

Olympiáda v Aj (22.1.2020)

I letos jsme uspořádali soutěž v angličtině. První část se uskutečnila v pátek 17. ledna, kdy nominovaní žáci plnili zadané úkoly při poslechu autentického textu,  poté pracovali i s textem psaným. Ne všem se podařilo splnit úkoly poslechu a čtení bezchybně. Tak do dalšího kola postoupila jen část soutěžících. V konverzační části olympiády soutěžili 4 žáci v kategorii mladších žáků a 6 žáků v kategorii 8. – 9. ročníků. Všichni měli stejný úkol, krátké přestavení zkoušející komisi a poté konverzace na téma dle obrazové přílohy. Většina dětí se tohoto úkolu zhostila opravdu na výbornou, ale do okresního kola lze nominovat pouze jednoho žáka v každé kategorii. Pečlivým bodováním a pozorným nasloucháním vybraly paní učitelky jazyků ty nejlepší. V kategorii mladších žáků nás bude reprezentovat Sylvie Kordulová ze 6.A a ze starších žáků Lucie Doležalová z 8.A. Děvčatům moc gratulujeme a věříme v úspěch i v konkurenci okresního kola této soutěže. To se koná 11. 2. 2020 na Gymnáziu v Hodoníně. Všem dětem patří velká pochvala za účast a snahu naučit se něco více. Zvláštní pochvala patří Sayeru Monaghan – žáku 5. třídy, který prošel všechny úkoly se skvělým výsledkem. Bohužel kategorie dětí žijících v bilingvální rodině byla zrušena a tudíž nemůže dále pokračovat. Pracujeme však i na jiných možnostech procvičení anglického jazyka a věříme, že se nám podaří najít tu správnou možnost.

Program Globe Ovoce a zelenina do škol Badatele.cz proskoly.cz Bez mámyinterreg