Přejít k hlavnímu obsahu

Škola on lineStrava czkontakt: 518 366 529
info@zsdubnany.cz

Základní škola Dubňany

Hodonínská 925, 696 03 Dubňany

Zážitkové vzdělávání - cyklovýlet Milotice

Konec školního roku, kdy je vše probráno a uklizeno, je vyhrazen pro tu nejpříjemnější část roku - výlety. Za vzděláním i za zážitkem se vydaly třídy 2. B a 2. C na cyklovýlet do Milotic. Vybavení a nadšení jsme hned ráno vyrazili od školy, cestou si odpočinuli ve stínu a bez zranění jsme podle plánu dorazili na nedaleký zámek.

Na zámku nás čekalo převlečení do kostýmů a v rolích malých princů a princezen se druháci přesunuli do zámeckých komnat. Tady je čekala nejen poutavá prohlídka pokojů s výkladem samotné paní hraběnky, ale také výuka etikety, společenského tance a šermu.

Součástí zámku je i výstava pohádek a tradičních řemesel, kde dětem pověděla o milotické pověsti paní průvodkyně a pak už si mohl každý sám užít prohlídku s kamarády, vybrat si dle svých zájmů, který z interaktivních panelů si vyzkouší a jaké nové informace si z prohlídky zapamatuje.

Cestu zpět jsme naštěstí zvládli opět všichni bez úrazů a bezpečně, takže se těšíme na výzvy, které nás k překonání čekají ve třetí třídě.

 

Program Globe Ovoce a zelenina do škol Badatele.cz proskoly.cz Bez mámyinterreglesveskoledoucovanilogo