Zážitková exkurze - Sonnentor

Začátkem května se žáci 2. B a 2. C vydali na exkurzi do firmy Sonnentor v Čejkovicích. Tato firma zpracovává bylinky a koření v biokvalitě už po několik desítek let. Jejich čaje, kořenící směsi, zdravé mlsání, sirupy a mnoho dalších výrobků jsou známé po celé ČR.

Součástí prohlídky firmy Sonnentor v Čejkovicích byl i zážitkový program. Děti si poslechly pohádku o místních skřítcích, které pak potkaly při prohlídce skladu. Byl pro nás připraven také pracovní list na ověření znalostí z přednášky o původu společnosti, jejím zaměření ve výrobě a poznávání nejvíce využívaných květů.

Děti si po prohlídce skladu a výrobny vystoupaly na vyhlídku nad areálem, zasoutěžily si a seskládaly si svou poznávací sadu čajů na památku. V Sonnentoru je vždy příjemná atmosféra, spousta hracích prvků určených k relaxaci dětí i dospělých a v neposlední řadě nepřeberné množství vzdělávacích koutů, poznávací bylinková zahrádka, květinové pexeso atd.

Děti si návštěvu s exkurzí nejenom moc užily, ale zároveň si i osvojily spoustu nových informací o bylinkách, jejich pěstování a také o tom, co všechno předchází tomu, než si doma vychutnají lahodný šálek čaje.