Výlet 7.A,B - pěšky na Vyšicko

Dne 26. 5. 2022 se žáci sedmých tříd (VII.AB) zúčastnili zážitkového výletu spojeného s výstupem na dřevěnou rozhlednu na Vyšicku v regionu Mutěnice. Trasa měřící cca 15 km vedla převážně napříč lesy, kde žáci sledovali různé lesní živočichy a podle značek i mapy hledali správný směr mezi rybníky na Zbrodu až do obce Mutěnice. Zde pak všichni sedmáci po krátké přestávce spojené s občerstvením vystoupali mezi malebnými vinicemi až k vrcholu zmíněné rozhledny.

Tato rozhledna s trojúhelníkovým půdorysem totiž nabízí krásné výhledy na okolní vinohrady v okolí Mutěnic a při jasném počasí, které od rána panovalo, žáci dohlédli až na hřebeny Chřibů, Bílé Karpaty, Pálavu nebo Babí lom u Strážovic. Tato unikátní krajina zvlněná do malých kopečků nabízející jedinečnou scenérii se často nazývá Moravské Toskánsko. Nádherný kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce 12 metrů si všichni žáci opravdu nadmíru užívali.

Zpáteční cesta se klikatila kolem malebných vinných sklípků Pod Dubňanskou horou, kde měli žáci možnost se seznámit s místní architekturou slováckých sklípků, na které jsou všichni naši vinaři právem hrdí a které neodmyslitelně patří ke koloritu našeho regionu.

Zvolenou trasu všichni žáci zvládli bez problémů, což jenom potvrdilo, že zdravý pohyb dětí na čerstvém vzduchu ještě nikomu neuškodil. Díky nezapomenutelným zážitkům, pobytu v krásné přírodě našeho okolí a nově získaným informacím se už nyní společně těšíme na příští školní akce.