Sv. Martin 11. 11. 2022

Třetí třídy si práci v hodinách v den, kdy slaví svátek Martin, zpestřily výuku tématicky zaměřenými hodinami.

Žáci jedné třídy pracovali ve skupinách na společném plakátu o svátku Sv. Martina. Při práci s textem využili metod kritického myšlení, vytvořili si svatomartinskou husu a společně si zazpívali píseň o Martinovi, který by měl přijet na bílém koni.

Druhá třída si na píseň z předešlých ročníků taky vzpomněla a zazpívala. Děti si ve dvojicích vyrobily Martinova koně a kromě práce s textem o Sv. Martinovi a seznámení se s pranostikami vztahujícími se k tomuto dni, shrnutím informací ve společném pětilístku, počítání se svatomartinskými husami, je čekala sladká odměna v podobě svatomartinských rohlíčků. Ty si děti společně upekly a v souladu s legendou se o ně také podělily.