Školní výlet 8. C - Brno

Konec května patří školním výletům. Osmáci si letos vybrali naše krajské město Brno.
Dopravili jsme se  rychlíkem současně s třemi třídami naší školy a to bez problémů. Orientovali jsme se podle plánu pomocí aplikace Mapy.cz.
První zastávka byla v Kapucínské hrobce, kde se žáci seznámili s historií kapucínského řádu a raritou při pohřbívání mnichů.
Následovala prohlídka Papilonia – motýlího domu. Úžasný svět motýlů v tropech byl jako skutečný.
Poslední návštěva byla v Moravském zemském muzeu – Mendelianu. Žáci objevili skrytý život DNA otce genetiky Gregora Mendela, od jehož narození uplynulo 200 let. Vyzkoušeli si extrahovat nejen DNA v ovoci a zelenině, ale také lidskou. Pracovali ve skutečné odborné laboratoři.
Po cestě zpět jsme obdivovali historické památky, plnili úkoly z pracovního listu, Brněnského draka a Mozartovu sochu. Skvěle nás provedla paní učitelka Kovářová. Ani se nám nechtělo z nádherného Brna odjíždět.