Školní olympiáda – zimní část

Ve čtvrtek 2. 2. 2023 proběhla v hale Želva zimní část Školní olympiády. Jednotlivci soutěžili  v těchto sportech: stolní tenis, kuželky a bowling. V kolektivních sportech se konal florbal pro chlapce a přehazovaná pro dívky. Do celkového pořadí tříd v mladší a starší kategorii se kromě uvedených soutěží započítávají výsledky z prosincové Dubňanské laťky.

Kategorie starší - V celkovém hodnocení vede suverénně s 86 body třída 9.A. Se ztrátou 21 bodů je na druhém místě třída 8.B a za nimi se ztrátou 19 bodů třída 8.C. Překvapením je zatím čtvrté místo 9.B. Nejlepší hochy má třída 9.A, zajímavý je ale souboj mezi dívkami, jelikož děvčata z 9.A a 8.B mají stejný počet 37 bodů (škoda nezvládnutého posledního zápasu ve vybíjené u dívek třídy 8.B, jinak by byly ve vedení). V létě se patrně při letní olympiádě rozhodne, zda 9.A udrží svůj velký náskok a zda budou nejlepší děvčata z 9.A nebo 8.B. Stát se může ovšem cokoliv, ve hře je ještě stejné množství bodů, které se udělovalo nyní, tzn. celkem 246.

Kategorie mladší - V této kategorii vede také poměrně s přehledem třída 7.A se ziskem 77 bodů, velký boj ale bude ještě o druhé místo, kde třída 7.B získala 53 bodů a třída 6.B o bod méně 52 bodů. Zajímavé mezi těmito třídami je, že zatímco v 7.B tento úspěch táhnou děvčata, v 6.B jsou tahouny třídy chlapci. Mezi chlapci a děvčaty těchto dvou tříd jsou bodově velké rozdíly. Mezi chlapci je nejlepší třída 6.B (46 bodů), mezi dívkami zase třída 7.B (47 bodů). Třída 7.A vede celkově díky tomu, že má vyrovnané jak chlapce, tak dívky, všichni přinášejí pro třídu skoro stejný počet bodů (chlapci 37, dívky 40). O celkovém vítězi se rozhodne až v létě, patrně v červnu.

Každá soutěž jednotlivců je obsazena dvěma reprezentanty z každé třídy a ti mohou pro třídu získat za 1. místo 7 bodů, za 2. místo 5 bodů, za 3. místo 4 body až 6. místo 1 bod. Kolektivní sporty byly ohodnoceny 15, 10, 6, 3 a 1 body pro třídu.

Ve stolním tenise zvítězili v mladší kategorii Žurovec Ondřej ze 6.B a Ševčíková Tereza ze 7.B, ve starších se stali vítězi Příkazský Jan z 9.A a Todtová Martina ze třídy 8.B.

V kuželkách si nejlépe vedli v kategorii mladších Prát Michal ze 7.A a Sprušanská Eva ze stejné třídy, v kategorii starších žáků Šesták Josef z 9.A, jenž vyrovnal rekord školy Tomáše Huti z roku 2013 výkonem 347 kuželek v hodu 3x20 hodů do plných a Křížková Natálie z 8.C, která pro změnu překonala o 3 kuželky rekord Kláry Šeďové z roku 2010 výkonem 116 kuželek na 20 hodů na jedné dráze. Všichni soutěžící absolvovali celkem 60 hodů, po dvaceti na třech drahách.

V bowlingu se na 1. místě umístili Jančík Tomáš ze 7.A třídy a Prátová Natálie ze 6.A v kategorii mladších a Pecho Vojtěch z 8.C a Macková Aneta z 9.A v kategorii starších žáků. Každý soutěžící házel dvě bowlingová kola.

Ve florbale se nakonec radovali podle očekávání mladší chlapci ze 6.B a „překvapivě☻“ starší chlapci 9.A.

Ve vybíjené vystoupily na nejvyšší stupeň mladší žákyně 7.A a starší žákyně 9.A třídy.

V červnu se uskuteční opět na Želvě a na sportovištích v areálu Baníku Dubňany letní část olympiády, kde jsou naplánovány běh na 60 m a vytrvalostní běh, skok daleký, hod medicinbalem, z kolektivních sportů se objeví pro chlapce fotbal a pro dívky přehazovaná.