Školní olympiáda – letní část

V úterý 28. 6. 2022 proběhla v hale Želva a ve sportovním areálu Baníku Dubňany letní část Školní olympiády. Jednotlivci soutěžili  v těchto sportech: běh na 60 m, skok daleký, vytrvalostní běh a hod medicinbalem. V kolektivních sportech se konal fotbal pro chlapce a přehazovaná pro dívky. Do celkového pořadí tříd v mladší a starší kategorii se kromě uvedených soutěží nezapočítávaly výsledky ze zimní části školní olympiády, jelikož se zimní část z důvodu Covidu nekonala. Celkovými vítězi v mladší kategorii se stala vcelku suverénně třída 7.B  a ve starší kategorii třída 9.B. Každá soutěž jednotlivců je obsazena dvěmi reprezentanty z každé třídy a ti mohou pro třídu získat za 1. místo 7 bodů, za 2. místo 5 bodů, za 3. místo 4 body až 6. místo 1 bod. Kolektivní sporty byly ohodnoceny 12, 8, 5, 3 a 1 bod pro třídu.

V běhu na 60 metrů zvítězili v mladší kategorii Pavel Paulmichl ze 7.B a Klára Moščáková ze stejné třídy, ve starších se stali vítězi Vilém Rybnikář z 9.A a Tereza Kryštofová také z 9.A.

Ve skoku dalekém si nejlépe vedli v kategorii mladších Tadeáš Pařízek ze 6.A a Emma Čechovská ze 7.A, v kategorii starších žáků René Judas z 9.B a Berenika Hasíková ze stejné třídy.

Ve vytrvalostním běhu se na 1. místě umístili Pavel Paulmichl ze 7.B a Eva Sprušanská ze 6.A v kategorii mladších a Vojtěch Čejka z 8.A a Berenika Hasíková z 9.B v kategorii starších žáků.

V hodu medicinbalem byli nejlepší v mladších Tomáš Jančík ze 6.A a Kateřina Poljaková ze 6.A , v kategorii starších hodili nejdále Zdeněk Chludil z 8.B a Darina Šindarová rovněž z 8.A.

Ve fotbale se nakonec radovali mladší chlapci ze 6.A a podle očekávání starší chlapci 9.A.

V přehazované vystoupily na nejvyšší stupeň mladší žákyně 7.B a starší žákyně 9.B třídy.