Pasování na čtenáře

Svět ukrytý v abecedě. Svět, který se otevře každému klukovi a holce, jež se naučí číst. I letošním prvňáčkům se tento svět otevřel.

Ve čtvrtek 16.6.2022 proběhla v Městské knihovně v Dubňanech akce Pasování na čtenáře. Každý prvňáček byl pasován do Řádu čtenářského. Byla to jeho odměna za celoroční snahu a za kus poctivé práce. Děti se naučily znát jednotlivá písmena, číst slova, věty, pak i celé příběhy.

Pasování proběhlo za účasti paní knihovnice Dagmar Žurovcové a paní Jany Svorové, jako host byl přítomen rytíř Michal, jehož úkolem bylo děti pasovat.

Pasován na čtenáře nemůže být leckdo, svůj um musí každý prokázat. Děti si proto připravily krátký text, který paní knihovnici a rytíři Michalovi přednesly. Jako důkaz toho, že jsou členy Řádu čtenářského, si děti odnesly pamětní list, placku Jsem čtenář, záložku do knížky a průkazku do knihovny. Nechyběla sladká odměna a pochvala od třídní učitelky.

Teď už nezbývá než popřát čtenářům mnoho nádherných zážitků s knihou.