Návštěva Úřadu práce, Galerie výtvarných umění a Muzeum geologie

Dne 16.3.2022 navštívili žáci 8.A a 8.C Úřad práce v Hodoníně. Zde získali informace k volbě povolání a absolvovali test profesní orientace.

8.A  si prohlédla expozice v Galerii výtvarného umění v Hodoníně a absolvovala program "Piknik s impresionisty."

Po návštěvě úřadu práce navštívili žáci 8. C známé Muzeum naftového dobývání a geologie. Muzeum je tvořeno vnitřní expozicí a venkovním Technologickým parkem v okolí muzea. Vnitřní expozice mapuje geologické, historické a technologické aspekty spojené s dobýváním lignitu a zpracováním ropy na Hodonínsku, kde se ropa a zemní plyn těží již více než sto let. Žáky provázel a velmi poutavě vyprávěl Ing. Stanislav Benada.