Masopust 2023

Letošní oslava Masopustu spojená s karnevalem byla posunuta kvůli nemocnosti na později, ale i tak si jej žáci řádně užili. Nejen ve třídách měli možnost předvést své nápadité masky, s oslavami a zábavou pak pokračovaly družinové děti ještě i na maškarním veselí při společném družinovém soutěžení a dovádění v tělocvičně.

Ve třídách si třeťáci procvičili s masopustní tematikou, jak jim jde práce ve skupinách. Úkoly plnili v rámci rozvoje čtenářské i matematické gramotnosti, takže se o zvycích souvisejících s oslavami masopustního období dozvěděli zajímavá fakta.

Třída 3. B se pustila dokonce i do pečení masopustních koblih, které se jim moc povedly a všechny děti si pochutnaly i na typických masopustních dobrotách, které jim s sebou na ochutnávku do školy poslali šikovní rodiče. Děkujeme.