Ekotýden 18. - 22. dubna

V projektu Hrdá škola mysleli i na Den Země. Naše škola je do projektu zapojena a tak jsme se i s druháky přidaly. Na každý den v týdnu byla připravena extra výzva, kterou jsme se pokusili splnit. V souvislosti s každodenní výzvou jsme si splnili i ekologicky zaměřený úkol.

Děti se díky jednotlivým výzvám podrobněji seznámily s pravidly třídění odpadů, s nutností šetření vody a energií i s potřebou péče o životní prostředí. Ekotýden se nám prolínal do většiny předmětů včetně výtvarné a hudební výchovy prostřednictvím různých aktivit.

Na závěr týdne jsme si společně s dětmi zasadili stromy - lípy - o které se ve třídách staráme a které si vysadíme v lese u školy, až se nám je podaří vypěstovat.