Celé Česko čte dětem - 2., 8., 9. třída

Projektu Celé Česko čte dětem se účastníme pravidelně. Osmáci a deváťáci si letos pro druháky připravili pod vedením paní učitelky Evy Rajsiglové každý týden úryvek z vybrané knihy a přišli druhákům v hodině literatury číst. Děti z druhé třídy při čtení poslouchaly a připravily si odpovědi na připravené otázky k textu. Některé knihy jsme si společně s druháky četli i samostatně a následně pracovali s textem a tak jsme si nenásilnou formou představili několik čtenářských strategií.

Při tomto společném čtení jsme se zvládli seznámit s pěti tituly dětské literatury a celou spolupráci jsme završili předčítáním druháků pro osmáky.