Biologická olympiáda (23.3.2020)

Již čtvrtým rokem jsme zahájili školní kolo 54. ročníku Biologické olympiády. Tentokrát pouze v kategorii starších žáků. Téma bylo opět velmi zajímavé – “Těžký život ve vodě”. Soutěžící 8 a 9 tříd, si nejdříve vybrali badatelské vstupní úkoly a postupně studovali 100 stránkový studijní text!! V březnu proběhlo školní kolo – kontrolní test a laboratorní práce. Žáci zkoumali rašeliník, pod mikroskopem. V kategorii C, se na 1. místě umístil Adam Rybnikář z 9. A,  2.místo obsadil Jan Riegl z 8. B a třetí místo získala Nikol Kryštofová z 8. B. Všem gratulujeme!!  Adam a Honza postupují do okresního kola v Hodoníně. Bohužel, kvůli koronavirové epidemii, bylo okresní kolo Biologické olympiády zrušeno. Honza Riegl, určitě zkusí příští rok, Adamovi děkujeme za velmi aktivní přístup v soutěži a za příkladnou reprezentaci školy a přejeme mu hodně štěstí ve studiu a soutěžení, na střední škole.

Program Globe Ovoce a zelenina do škol Badatele.cz proskoly.cz Bez mámy