Přejít k hlavnímu obsahu

Škola on lineStrava czkontakt: 518 366 529
info@zsdubnany.cz

Základní škola Dubňany

Hodonínská 925, 696 03 Dubňany

7. C - Školní výlet do Olomouce

Dne 26. 5. 2022 se 7. C vydala na školní výlet, tentokrát do Olomouce. Nejvíce se těšili na jízdu klimatizovaným rychlíkem, který již znali z minulého roku z výletu do Brna a na město, kde ještě nikdo ze třídy nebyl. Cestou do Pevnosti poznání, se žáci prošli nádherným rozkvetlým Rozáriem, kde si vyfotili vzácné druhy růží. V Pevnosti poznání se zabavili ve 3 expozicích, kde si zkusili vědecké pokusy z fyziky, chemie, biologie. Někteří odvážlivci se připoutali i ke gyroskopu a zjistili, jak se cítí kosmonauti. Do historie pronikli v expozici bitev, kde si mohli obléci uniformy generála Laudona a jeho vojska. Získali úžasné fotky na památku. Dále žáci pokračovali na náměstí, kde obdivovali opravený moravský orloj, krásné kašny a hlavně památku UNESCO – Sloup nejsvětější trojice. Nezapomněli také zakoupit dárečky pro rodiče - Olomoucké tvarůžky. Po obědě a krátkém oddychu se žáci vydali zpět, směr Hodonín. Naštěstí začalo zkouškové období vysokoškolských studentů, takže byl rychlík celkem prázdný a naši žáci si užili zpáteční jízdu plnou zábavných her, u kterých se nasmáli a cesta jim rychle utekla. Před rozloučením jsme všichni zhodnotili, že byl výlet SUPER a do Olomouce se budeme rádi vracet. 

Program Globe Ovoce a zelenina do škol Badatele.cz proskoly.cz Bez mámyinterreglesveskole